Paskambinkite mums!
+370 673 98414
Rekomenduojame prieš atvykstant į uniją registruotis telefonu +370 673 98 414 arba info@pareigunuunija.lt
Jaunas verslas gauna dar vieną postūmį plėtrai
2014-10-04

Verslininkams, pasinaudojusiems palankia Verslumo skatinimo fondo paskola, bus kompensuojama darbuotojų darbo užmokesčio išlaidų dalis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nusprendė tam skirti papildomai 2,245 mln. Lt. Paskolas iš Verslumo skatinimo fondo suteikia 56 kredito unijos, priklausančios Lietuvos centrinės kredito unijos sistemai.

 

„Siekiant kuo veiksmingiau panaudoti likusias 2007-2013 m. ES struktūrinės paramos lėšas, nusprendėme papildomų lėšų skirti būtent „Subsidijos verslumui skatinti” priemonei įgyvendinti ir prisidėti prie užimtumo ir verslumo didinimo. Ši priemonė vertinga tuo, kad skatina verslumą ir darbo vietų kūrimą ne vien didmiesčiuose, bet ir regionuose,” – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
 

Pasak ministrės, naujam verslui tai bus didelė paskata drąsiau plėstis, įdarbinti žmones, išlaikyti jau sukurtas darbo vietas. Kiekvienas paskolos gavėjas vidutiniškai įkuria 1-3 naujas darbo vietas.
 

Šiai priemonei įgyvendinti papildomai skirta 2,245 mln. Lt (0,65 mln. EUR) Europos socialinio fondo lėšų. Tai antrasis kvietimas teikti paraiškas pagal priemonę „Subsidijos verslumui skatinti”. Iš viso priemonei įgyvendinti planuojama skirti 15 mln. litų (4,34 mln. EUR) Europos socialinio fondo lėšų.
 

Darbdaviai, kurie pasinaudojo Verslumo skatinimo fondo (VSF) lengvatinėmis paskolomis, jau gali kreiptis į priemonės valdytoja paskirtą UAB „Investicijų ir verslo garantijos” (INVEGA) dėl įmonėje įdarbintų darbuotojų darbo užmokesčio išlaidų dalies kompensavimo.
 

Įgyvendinant priemonę „Subsidijos verslumui skatinti” ypač siekiama padėti tiems, kas turi ne tokias geras startines pozicijas (yra jauno amžiaus, neturi daug patirties, turi negalią, ar pan.), įtvirtinti naujus verslus, kurti ir išlaikyti darbo vietas. Tai reiškia, kad VSF paskolą gavęs verslininkas, įdarbinęs darbuotoją ir mokėdamas ne mažesnį kaip minimalų darbo užmokestį ir visas su darbo užmokesčiu susijusias įmokas, darbo užmokesčio išlaidų dalį gali susigrąžinti pagal priemonę „Subsidijos verslumui skatinti”.
 

„Priemonė buvo itin patraukli pradedantiesiems verslininkams. Po pirmojo kvietimo rezervuota 12,755 mln. Lt (3,69 mln. EUR) pagal 567 pateiktas paraiškas. Šiuo metu jau turime daugiau nei 1000 verslininkų, kurie pradėję savo verslus sukūrė beveik 2000 darbo vietų.”, – sako INVEGA generalinis direktorius Audrius Zabotka.
 

Kompensacija gali pasinaudoti visi Verslumo skatinimo fondo paskolų gavėjai, turintys darbuotojų, kurių apskaičiuotas mėnesinis darbo užmokestis – ne mažesnis už minimaliąją mėnesinę algą – 1035 litai (300 eurų).
 

Darbdaviai, norintys pasinaudoti priemonės „Subsidijos verslumui skatinti” galimybėmis, paraišką ir kitus reikalingus dokumentų originalus turėtų pateikti INVEGAI (Konstitucijos pr. 7, Vilnius). Kvietimas teikti paraiškas dėl projektų finansavimo ir aktualūs dokumentai paskelbti interneto svetainėse www.socmin.lt, www.invega.lt, www.esparama.lt.

LKU

 

(c) Pareigūnų kredito unija. Visos teisės saugomos 2015
Neradote, ko ieškojote?

Gyvas bendravimas suteikia didesnes galimybes! Įrašykite kontaktus, o mes su Jumis susisieksime ir aptarsime, kuo galime būti naudingi