Paskambinkite mums!
+370 673 98414
Rekomenduojame prieš atvykstant į uniją registruotis telefonu +370 673 98 414 arba info@pareigunuunija.lt
Pareigūnų kredito unija: nesąžiningumo netoleruosime
2015-08-12

Pareigūnų kredito unija (PKU) rugpjūčio mėn. 12 d. kreipėsi į Vilniaus VPK prašydama ištirti galimai apgaulingą unijos darbuotojos paskolos sutarčių sudarymo ir administravimo veiklą.

PKU Valdybos pirmininko Tomo Vaitkunsko teigimu, vienam iš unijos narių pastebėjus netikslumus asmeninėje elektroninės bankininkystės paskyroje, buvo atliktas unijos paskolų sutarčių patikrinimas, kurio metu nustatyti galimai apgaulingi paskolų išdavimo ir darbuotojos tarnybinės etikos pažeidimo atvejai.


„Nors mūsų vertinimu žala nepadaryta arba ji yra minimali, darbuotojos „gudravimas“ yra netoleruotinas; todėl ją nedelsiant nušalinome nuo pareigų, o atlikto patikrinimo medžiagą perdavėme policijai. Ikiteisminio tyrimo metu bus nustatytos visos aplinkybės“, – teigė T. Vaitkunskas. Jis pažymėjo, kad nustatyti pažeidimai jokios įtakos unijos įsipareigojimams neturės, o jei bus nustatyta žala, ji bus išieškota iš nusižengimą padariusio asmens.


„Apie pažeidimus informavome Lietuvos banko Priežiūros tarnybą, teiravomės konsultacijos dėl tolesnių veiksmų, tačiau atvejį vertiname ir precedento užkardymo požiūriu. Unijų veiklos pagrindas – savitarpio pagalba, pasitikėjimas, o kai šiais principais piktnaudžiaujama - padaroma žala reputacijai, vertybėms. Mums tai principinis klausimas. Neabejojame, kad šis atvejis bus ištirtas, deramai įvertintas visose unijose, kad nepasikartotų ateityje“, – pabrėžė T. Vaitkunskas.

Apie Pareigūnų kredito uniją:


Pareigūnų kredito unija (PKU) – nuo 2008 m. veikianti kooperatinė finansinė institucija, kooperatinis bankas, kurios veiklos ir valdymo pagrindą sudaro profesinė bendruomenė.  Kiekvienas unijos klientas (pajininkas) yra unijos bendrasavininkas, turi vieną balsą ir demokratiškai dalyvauja unijos valdyme. Unija teikia visas bankines paslaugas pareigūnams, tarnautojams, kariškiams bei jų šeimu nariams; taip pat teikia paslaugas smulkiam verslui, Lietuvoje veikiančioms nevyriausybinėmis organizacijoms bei profesinėms sąjungoms. Unijoje laikomi indėliai apdrausti valstybės, VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“; PKU yra Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) ir Lietuvos kredito unijų narių asociacijos (LKUNA) narė.


Daugiau informacijos:
Tomas Vitkunskas,
Pareigūnų kredito unijos Valdybos pirmininkas
Tel.: 8 687 79388
E-paštas: info@pareigunuunija.lt


 

(c) Pareigūnų kredito unija. Visos teisės saugomos 2015
Neradote, ko ieškojote?

Gyvas bendravimas suteikia didesnes galimybes! Įrašykite kontaktus, o mes su Jumis susisieksime ir aptarsime, kuo galime būti naudingi