Paskambinkite mums!
+370 673 98414
Rekomenduojame prieš atvykstant į uniją registruotis telefonu +370 673 98 414 arba info@pareigunuunija.lt
13 Lietuvos kredito unijų steigia Jungtinę centrinę kredito uniją
2017-03-03

Šiandien Kaune trylikos Lietuvoje veikiančių kredito unijų atstovai pasirašė susitarimą įsteigti naują centrinę kredito uniją. Jungtinės centrinės kredito unijos (CKU) steigėjais tapo Raseinių kredito unija, Akademinė kredito unija, Ignalinos kredito unija, kredito unija „Zanavykų bankelis“, Jurbarko kredito unija, Biržų kredito unija, kredito unija „Kupiškėnų taupa“, Kelmės kredito unija, Šilalės kredito unija, Pareigūnų kredito unija, Joniškio kredito unija, Gyventojų ir smulkaus verslo kredito unija ir Vilkaviškio kredito unija.

Visos šios unijos iki šiol buvo Lietuvos centrinės kredito unijos narėmis.

Raseinių kredito unijos valdybos pirmininkė Birutė Žiūraitienė sako, kad šis sprendimas tik sustiprins kredito unijų sektorių ir atvers didesnes veiklos galimybes, o žengti tokį žingsnį unijas paskatino keli motyvai.

„Jungtinė CKU savo nariams sudarys geresnes sąlygas plėtoti paslaugas ir didinti veiklos efektyvumą. Antroje šių metų pusėje klientams pasiūlysime šiuolaikiškesnius, funkcionalesnius ir patikimus technologinius sprendimus ir sistemas. Galiausiai naujosios CKU nariams pasiūlysime labiau subalansuotas sprendimų priėmimo taisykles“, –  teigia B. Žiūraitienė.

Jungtinę CKU steigiančios unijos nustatė naujos centrinės unijos valdymo struktūrą, kuri užtikrins visų narių galimybę deleguoti savo atstovus į valdymo institucijas bei dalyvauti sprendimų priėmimo procese. Tai padaryti padės taikomi rotacijos principai, svarbiausių sprendimų kvorumo taisyklės ir aiškiai apibrėžtos kompetencijos ribos ir delegavimo tvarka.

Taip pat Jungtinės CKU atstovai kalba apie didesnį unijų savarankiškumą centrinės unijos sistemos ribose.

„Mes palaikome centrinės unijos veiklos modelio idėją, kooperatinių bendrovių principus. Tačiau kartu galvojame, kad unijos turi išlaikyti tam tikrą savarankiškumą ir teisę priimti kiekvienai jai geriausius sprendimus. Tik tokiu atveju unijos augs, plėsis ir tobulės. Žinoma, mes jokiu būdu nekalbame apie kažkokį didesnį savarankiškumą unijų veiklos patikimumo ar priežiūros sąskaita“, –  aiškina B. Žiūraitienė.

Duris unijų sistemos reformai ir naujų centrinių kredito unijų steigimui Seimas atvėrė 2016 metais. Pagal tuomet patvirtintą kredito unijų reformos planą, unijos turi persitvarkyti iki 2018 metų pradžios. Centrinę kredito uniją gali steigti ne mažiau kaip penkios kredito unijos, kurių bendras turtas yra ne mažesnis nei 50 mln. eurų, o didžiausios unijos turtas sudaro iki pusės steigėjų turto sumos. Centrinės unijos narės turės taikyti bendrą mokumo užtikrinimo sistemą, visoms unijoms garantuojant vienai už kitą.

Jungtinę CKU steigiančios kredito unijos užtikrina, kad šis žingsnis jų nariams ir klientams neturės nė menkiausio neigiamo poveikio – visos finansinės bei elektroninės paslaugos bus teikiamos be sutrikimų.

(c) Pareigūnų kredito unija. Visos teisės saugomos 2015
Neradote, ko ieškojote?

Gyvas bendravimas suteikia didesnes galimybes! Įrašykite kontaktus, o mes su Jumis susisieksime ir aptarsime, kuo galime būti naudingi