Paskambinkite mums!
+370 673 98414
Rekomenduojame prieš atvykstant į uniją registruotis telefonu +370 673 98 414 arba info@pareigunuunija.lt
"Greitukai" privertė gyventi įtampoje, paveikė vaiką ir vos nesugriovė šeimos
2014-01-12

Greitųjų kreditų bendrovės – išties veidmainiškos institucijos. Nors šie „geradariai“ įvairiausiomis priemonėmis siekia sudaryti įspūdį, jog nuoširdžiai nori padėti žmonėms, didžioji dalis „greitukų“ vartotojų galiausiai turi susiimti už galvos ir ilgai mąstyti kaip grąžinti skolas su tiesiog milžiniškomis palūkanomis.

 

Tokią situaciją patvirtina ir vilnietės Rūtos (vardas pakeistas) istorija. Prieš trejus metus pirmąjį greitąjį kreditą paėmusi moteris tiesiog nepastebimai prasiskolino daugiau nei... 30 tūkst. litų.

 

SUŽINOJO INTERNETE. Iš kur Rūta sužinojo apie tokias paslaugas? Žinoma, savo vaisių davė agresyvi reklamos politika. Deja, tačiau tiek televizijoje, tiek interneto platybėse tiesiog pilna įvairaus tipo greitųjų kreditų reklamų. Būtent internete apie „greitukus“ išgirdo ir Rūta.


„Apie greituosius kreditus sužinojau internete. Jų paslaugomis pasinaudojau 2010-aisias, kai turėjau išspręsti staigiai iškilusias finansines problemas“, - apie savo ir „greitukų“ pažintį kalbėjo vilniete.

 

PINIGAI – VARTOJIMO IŠLAIDOMS. Ypatingo pirkinio už paimtą paskolą Rūta neįsigijo. Ji paprasčiausiai turėjo finansinių sunkumų, kuriuos sukėlė sveikatos problemos.

 

Deja, moteris nepagalvojo, kad „greitukai“, gali įstumti į dar gilesnę finansinę duobę ir ryžosi skolintis su tiesiog neįtikėtino dydžio palūkanomis.


„Norėjau turėti pinigų einamosioms išlaidoms, reikėjo sumokėti mokesčius. Tuo metu turėjau problemų su sveikata ir, laikas parodė, jog priėmiau išties neapgalvotą sprendimą – skolinausi iš greitųjų kreditų bendrovių“, - pripažino Rūta.

 

Moteris padarė esminę klaidą apie savo planus imti greitąjį kreditą nepasitarusi su artimaisiais, kurie galėjo ją nuo šio sprendimo atkalbėti: „Nepasitariau su savo šeimos nariais ir paėmiau kreditą, taip ir prasidėjo šis užburtas ratas“.

KOSMINĖS PALŪKANOS. Rūta skolinosi su tiesiog neįtikėtino dydžio palūkanomis. „Pamenu, kad paskolų palūkanos siekė 200 procentų, o grąžinimo sąlygos būdavo itin griežtos“, - skaudžiais prisiminimais dalinosi moteris.

 

Būtent neįtikėtinas palūkanų dydis kliudo žmonėms staigiai „greitukams“ sušukti: viso gero! Didžioji dalis klientų suvokia, jog daro klaidą, tačiau nematydami kito kelio, vienas paskolas tiesiog dengia kitomis. Vienas iš šių atvejų – būtent Rūtos.
 

„Labai greitai supratau, kad „greitukų“ ėmimas išties yra labai blogas sprendimas. Užteko vien paskaityti sutarties sąlygas ir pamatyti kokias sumas reikia grąžinti.

 

Visgi, tiesiog nemačiau kitos išeities, - pasakojo vilnietė. – Nuolat slėgdavo priminimo žinutės, jog jau reikia grąžinti skolą. Nežinojau ko daugiau griebtis, todėl paėmusi naują kreditą, grąžindavau senąjį. Vienu metu atrodė, kad pabaigos tam tiesiog nebus“.

 

 

GYVENIMAS ĮTAMPOJE. Vieną neapgalvotą sprendimą priėmusi moteris, jo pasekmės turėjo kęsti ilgai. Skolą paėmusi Rūta keletą metų gyveno milžiniškoje psichologinėje įtampoje.

 

„Pastarieji metai buvo išties kupini įtampos. Išties labai sunku turėti tokias skolas ir slėpti jas nuo artimųjų, tikrai niekam to nelinkėčiau. Neseniai susilaukėme dukrytės, kuriai reikia daug meilės ir šilumos, todėl norėjosi kuo greičiau pradėti ramų gyvenimą“, - savo istorija dalinosi Rūta.

 

„GREITUKAI“ PAVEIKĖ IR VAIKĄ. Rūtai itin liūdna, jog įtampa, kurią sukėlė greitųjų kreditų bene brangiausią dalyką pasaulyje – neseniai gimusią dukrytę.

 

„Išties niekam, niekada nerekomenduočiau naudotis „greitukų“ paslaugomis. Aš pati visą neštumo laikotarpį patyriau labai daug streso, o tai, deja, atsiliepė ir kūdikiui. Turiu labai jautrią dukrytę, kuri turi sveikatos bėdų, o dėl to kalta – tik aš“, - prisipažino Rūta. – Be to, vos sugebėjau išsaugoti santuoką ir turiu labai džiaugtis, kad artimieji man suteikė antrą šansą“.

 

„Jeigu tik turite galimybę, o ji visada turi būti, neikite į greitųjų kreditų bendroves. Pakalbėkite su savo artimaisiais ir kartu rasite sprendimą. Nekartokite mano klaidos, kuri gali privesti prie itin skaudžių pasekmių“, - pataria moteris.

 

PADĖJO „ATSISAKYK GREITUKO“. Akcija „Atsisakyk greituko“ gali pasidžiaugti, jog, taip pat, kaip ir greitųjų kreditų bendrovės, tapo gana greitai randama internete. Internete apie greituosius kreditus sužinojusi Rūta, ten pat išgirdo ir apie šią iniciatyvą.

 

Akcijos atstovai rado sprendimą ir kredito unija refinansavo moters įsiskolinimą. Jis siekė išties nemenką sumą – 33 tūkst. litų.

 

„Noriu padėkoti „Atsisakyk greituko“ už suteiktą šansą atsiskaityti ir pradėti gyventi be finansinių sunkumų. Nežinau ką būčiau dariusi, jeigu nebūčiau sužinojusi apie šią akciją“, - „partnerystės“ su greitųjų kreditų bendrovėmis finišu džiaugėsi Rūta.

(c) Pareigūnų kredito unija. Visos teisės saugomos 2015
Neradote, ko ieškojote?

Gyvas bendravimas suteikia didesnes galimybes! Įrašykite kontaktus, o mes su Jumis susisieksime ir aptarsime, kuo galime būti naudingi